ورزشهاي رزمي __ ووشو استان اردبيل

هنرهاي رزمي

از اساتید ورزشهای رزمی(حسین محمدزاده )

 استاد حسين محمدزاده ووشو اردبيل

.

حسين محمدزاده يكي از چهره هاي قديمي ورزشهاي رزمي استان اردبيل و از رزمكاران شاخص كشور است . وي ورزش رزمي را از سال 1359 همراه با اولينهاي عرصه رزمي استان با ورزش تكواندو و كاراته آغاز كرد و بعد از ساليان متمادي زحمت و كوشش مسئوليت ورزشهاي رينكي در استان را بر عهده كرفت . در واقع مي توان از نامبرده بعنوان بنيانگذار ورزشهاي رينگي در اردبيل و از پيشكسوتان ورزشهاي رزمي اين استان نام برد.

استاد محمدزاده علاوه بر كسب عناوين مختلف قهرماني و دارا بودن مدارك بالا در كاراته ؛ بوكس ؛ كيك بوكسينك فول كنتاك و ووشو داراي دان 7 فدراسيون جهاني بودو هلند و داور و مربي بين المللي فري فايتينك از كشور تركيه بوده و نماينده بين المللي بودو در ايران و معاون آسيايي فدراسيون بودو است.  

استاد محمدزاده هم اكنون به ورزش ووشو اردبيل پيوسته است و با كسب دان 4 سبك سانداوانگ مسئوليت اين سبك را در استان اردبيل بر عهده دارد ؛ وي از فعالان هيئت ووشو استان مي باشد وي اخيراْ طي حكمي از طرف آقای بابک صاحب اختیاری  سرپرست هيئت ووشو استان  با ابقاء سمت قبلي اش به عنوان سرمربي شانشو استان به عنوان ريئس هيئت ووشوشهرستان اردبيل منصوب شده است .

استاد حسين محمدزاده نامي آشنا براي ورزش اردبيل و از افتخارات ورزشهاي رزمي اين استان به شمار مي رود . اكثر قهرمانان ووشو ، كاراته ؛ كيك بوكسينك و مبارزات آزاد و رينگي  افتخار شاگردي اين استاد ارزشمند را داشته اند . آقاي رضا فروغي كه در سال 84 اولين مدال طلاي جهان را هديه همشهريانش نمود و از افتخارات ووشو استان به شمار مي رود دست پرورده محمدزاده است ؛ از شاگردان مدال آور وي مي توان به آقايان جواد آقايي ، وحيد جهانديده ؛ حسن محمدزاده ؛ قشم شهبازي ؛ بهنام شكور و دهها تن ديگر اشاره كرد

 

اي كاش اردبيل قهرمان پرور بيشتر از اين ارزش اين دلاور مردان پهلوان خصلت را بداند. حسین محمدزاده  نمونه بارزی از این اساتید است. 

 

+ نوشته شده در  شنبه سی و یکم تیر ۱۳۸۵ساعت 16:4  توسط ووشو اردبیل  |